מדוע מפיקים משתמשים בסמפלים ולא מקליטים את הסאונד בעצמם?

סמפלים למפיקי מוזיקה
סמפלים ודגימות להורדה: צלילים וסאונד חובה לכל מפיק
24 במרץ 2019
מפיק מוזיקה בבידוד
הפקת מוזיקה באולפן בזמן הקורונה? אתם חייבים חבילות סמפלים!
7 באפריל 2020

מרבית מפיקי המוזיקה בארץ ובעולם משתמשים כבר שנים רבות בסמפלים להורדה, מדוע הביקוש לסמפלים בהורדה ישירה הפך לדבר שבשגרה והאם הדבר גורע מהתוצאה הסופית או ברמת המקוריות?
באמצעות קטעי סאונד וקול, כלי נגינה, אפקטים קוליים והיבטי סאונד נוספים הסמפלים הפכו את ענף המוזיקה ויצירת שיר או קטע מוזיקה לפשוטים, זמינים וזולים יותר.

אין טעם להשקיע ביצירת סמפלים

נתחיל מעובדה שכל מפיק מוזיקאלי אמור לדעת, יצירת סמפלים בעצמכם במסגרת אולפן הקלטות מקצועי היא אפשרית בהחלט ולמרות זאת מרבית המפיקים המוזיקאליים מורידים סמפלים ומשתמשים בהם באופן קבוע  כדי להיעזר בקולות רקע, ביט בוקס, תופים, גיטרה חשמלית וקטעי סאונד נוספים המשתמשים ליצירת מוזיקה לצרכים שונים.
המפיקים המוזיקאליים היחידים שמקליטים קטעי קול וסמפלים כדרך קבע הם המפיקים המוזיקאליים הגדולים המפיקים להיטים גדולים, עובדים עם זמרים מהשורה הראשונה או כאשר מדובר בהפקה גדולה ויקרה – גם במקרה זה, פעמים רבות הורדה של סמפלים תתבצע במקרים בהם ישנם חוסרים.

חבילות סמפלים למפיקים

חבילות סמפלים למפיקים

יצירת סמפל מצריכה השקעת זמן וכסף רב, מרבית המפיקים המוזיקאליים מחפשים לחסוך בהוצאות הפקה ויצירת הסמפל תעלה ככל הנראה יותר מהורדת הסמפל.
תהליך יצירת הסמפל עשוי להצריך מכם אנשים נוספים כדוגמת נגנים מקצועיים שיבואו להקליט דגמי קול ויחד עם עלות זמן אולפן, נראה כי בחירה ביצירת סמפל היא לא הבחירה הרצויה למפיקים המוזיקאליים אלא לאולפנים או מפיקים מוזיקאליים המתעסקים בעיקר ביצירת סמפלים, מפיצים למכירה ומאפשרים הורדה מהירה ברשת.
היבט מגביל נוסף במסגרת הקלטת הסאונד בעצמכם, הוא האפשרויות המוגבלות של הסמפלים אותם אתם יכולים להקליט עקב משאבים מוגבלים, דבר שעלול בסופו של דבר להחזיר אתכם לאפשרות העיקרית של הורדת הסמפלים מפורטל הורדת הסמפלים.

האם סמפלים להורדה מורידים מהמקוריות?

כמות הסמפלים להורדה ברשת היא גדולה במיוחד, ב samples תוכלו למצוא מגוון גדול של סמפלים וקטעי סאונד שונים, המתעדכנים מפעם לפעם ומגיעים בקבצים עם מספר רב של סמפלים.
הורדת הסמפלים לא רק מקצרת את זמן העבודה וחוסכת בכסף רב של הקלטת סאונד או קטע מוזיקה שלם, המפיק המוזיקאלי המקצועי ידע לשלב את קטעי הקול והנגינה להורדה בצורה מקורית ולהפוך את הסמפלים שהוריד ליצירה של ממש.
מפיקים מוזיקאליים רבים יעידו כי הורדת הסמפלים לא פגעה להם במקוריות, ההפך הוא הנכון, עקב ריבוי הסמפלים והאפשרויות המגוונות הסמפלים דווקא סייעו למקוריות ורמת המוזיקה אותה ביקשו להפיק.

סיבה נוספת להורדת סמפלים: תהליך ההורדה פשוט ושקוף

samples מאפשרים לכם הורדה נגישה ונוחה המפרטת את המידע עבור כל חבילת סמפלים טרם ההורדה.
מלבד סמפלים להורדה חינם לצורך הדוגמה והבנת חווית ההורדה וההסבר המקדים, ב samples תוכלו למצוא סמפלים רבים להורדה המסודרים בקבצים דחוסים, הכוללים מידע מפורט, תמונה מקדימה של תכולת קובץ הסמפלים, מחירים זולים במיוחד על כל חבילת סמפלים וכן רכישה מאובטחת דרך כרטיס אשראי או PayPal.
בסיום התהליך תקבלו מייל מאובטח לדואר האלקטרוני עם קובץ ההורדה.

Samples
Samples
אתר Samples הוקם במטרה לספק למפיקים ויוצרי מוזיקה ספריות סאונד איכותיות ותיקיות סמפלים מקצועיים שאיתם הם יכולים להשתמש בהפקה שלהם ולשדרג אותה.

Comments are closed.

דילוג לתוכן